Loading...

Monitorowanie zmęczenia – innowacyjny system

https://motofree.pl/Czesci-do-motocykli-MZ-ETZ-150-cinfo-pol-445.html

Kolejnym przykładem innowacji, które znalazły zastosowanie w tych niewątpliwie niezwykłych współczesnych samochodach jest system monitorowania zmęczenia. W ciągu doby zdarza się, że pokonujemy setki kilometrów, nie tylko dotyczy to zawodowych kierowców, ale także przeciętnego dajmy na to Polaka, który wyrusza na wakacje, czy po ciężkim dniu wraca z pracy do domu.

W takich sytuacjach nie trudno o zmęczenie i stuprocentową koncentracje. Dlatego też wprowadzenie systemu monitorowania zmęczenia jest kolejnym priorytetem.

Komputer pokładowy dzięki zainstalowanym czujnikom jest w stanie dokonać analizy prowadzenia samochodu, czasu podróży, a nawet ruch oczu kierowcy, co może świadczyć o jego zmęczeniu. Migająca kontrolka najczęściej symbolizująca filiżankę, zapala się w takiej sytuacji automatycznie, sugerując zrobienie przerwy i pozwolić sobie na chwilę odpoczynku.

Choć dla niektórych opcja takiego wyposażenia dodatkowego jest „niezłym bajerem”, to jednak trzeba przyznać, że jest koniecznym wynalazkiem, który powinien znajdować się w każdym samochodzie.