Loading...

Peugeot Exalt

www.partnersinprogress.pl oględziny motocykla poznań naklejki na tablice rejestracyjne

Marka Peugeot w 2014 roku podczas azjatyckich targów motoryzacyjnych zaprezentowała swoją koncepcję samochodu przyszłości. Peugeot Exalt spośród samochodów, jakie znamy, wyróżnia się futurystyczną sylwetką.

Samochód ma długość 4,7 metra i wyposażony jest w 20-calowe koła. Pojazd przyszłości posiada napęd hybrydowy Hybrid4, który jest połączeniem motoru elektrycznego z jednostką benzynową 1,6 turbo.

To pozwala na uzyskanie mocy 340 KM. Co ciekawe, za sprawą zastosowanych materiałów samochód waży jedynie 1700 kg, więc jazda jest naprawdę dynamiczna.

Część karoserii samochodu została ręcznie wykuta ze stali, co może świadczyć o fascynacji projektantów francuską motoryzacją lat 20. i 30.

Drugim materiałem, który wykorzystano do zbudowania nadwozia jest materiał zainspirowany strukturą skóry rekina o nazwie „shark skin”. We wnętrzu króluje drewno hebanowe, stal i wełna, co sprawia wrażenie surowości.

Na pokładzie znajduje się kilka dotykowych ekranów oraz działa system Pure Blue, który zadba o odpowiednią temperaturę powietrza w samochodzie oraz o świeżość powietrza.