Loading...

Na siłowni dobiorą nam odpowiednie ćwiczenia

www.dj-distribution.pl https://duda-cars.pl/

Dobrze wiemy, że potrzebujemy motywacji do tego, aby ćwiczyć, a to oznacza, że nie możemy ćwiczyć sami w domu, bo wówczas każdy powód będzie dobry, aby w danym dniu nie podejmować wysiłku fizycznego? Jeśli tak, to może się okazać, że dobrą propozycją dla nas będzie siłownia. Już sam fakt wykupienia karnetu sprawi, że będziemy czuli motywację, aby z niego korzystać, a to oznacza, że będziemy na tę siłownię chodzić. Na początek możemy się nawet zapisać na określone zajęcia, tak abyśmy musieli się tam pojawić w określonym dniu i o określonej godzinie. Nigdy nie byliśmy jeszcze na siłowni i boimy się, że się ośmieszymy?

Nie ma się czego bać

Zazwyczaj boimy się tego czego nie znamy. To oznacza, że jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji znaleźć się na siłowni, to pewnie strach przed tym co tam zastaniemy i że sobie nie poradzimy, powstrzymuje nas przed zapisaniem się do niej. A niepotrzebnie. Po pierwsze ludzie przychodzą tam ćwiczyć, a to oznacza, że nikt nie będzie zwracał na nas uwagi i nie będzie się z nas wyśmiewał. Tym bardziej, że każda z tych osób, też kiedyś przyszła na siłownię po raz pierwszy. Poza tym, nie jesteśmy tam pozostawieni sami sobie.

Możemy tam spotkać profesjonalnych trenerów, którzy podpowiedzą nam od czego powinniśmy zacząć i pokażą jak należy ćwiczyć na konkretnych urządzeniach. Będą nam również tłumaczyli, kiedy możemy przejść na inne miejsce, aby ćwiczyć kolejną partię ciała.

Może osobisty trener?

Chcemy mieć pewność, że ćwiczenia wykonujemy prawidłowo, a co się z tym wiąże w krótkim czasie będziemy mogli zauważyć efekty naszych wysiłków? Jeśli tak, to warto się zastanowić nad wynajęciem trenera osobistego. On zaplanuje dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń, pokaże jak je wykonywać, a następnie będzie nadzorował czy robimy je w taki sposób jak powinniśmy. Poza tym, to właśnie osobisty trener będzie decydował, czy przyszedł już czas na zwiększenie naszej aktywności fizycznej i intensywniejsze ćwiczenia, czy jeszcze nie. Może się także okazać, że będzie on dla nas układał odpowiednią dietę, dzięki czemu te upragnione efekty będą jeszcze szybciej widoczne. Warto zastanowić się jaka forma ćwiczeń będzie dla nas najlepsza i czy nie powinniśmy zapisać się na siłownię. A jeśli tak, to czy chcemy ćwiczyć sami, czy może wolimy to robić pod okiem profesjonalnego, osobistego trenera. Możliwości jest sporo, więc wszystko będziemy mogli dopasować do swoich oczekiwań.