Loading...

Ćwiczenia dla mam z dziećmi

https://www.pencopolska.pl/silownia/

Im młodsze są dzieci, tym bardziej potrzebują obecności mamy, jej opieki i uwagi. To oznacza, że na czas pierwszych miesięcy po porodzie wiele pań rezygnuje z aktywności fizycznej, ograniczając się tylko do spacerów z dzieckiem, ponieważ nie wyobrażają sobie, że miałyby zostawić dziecko z kimś innym, kiedy one same ćwiczyłyby na siłowni. Co więcej, czasami nie ma możliwości zostawienia tego dziecka pod opieką innej osoby, a to także utrudnia podjęcie aktywności fizycznej. Niestety, im później zaczniemy ćwiczyć tym trudniej będzie wrócić do figury sprzed ciąży. Owszem można ćwiczyć w domu, ale nie każda kobieta ma odpowiednio silną wolę, aby ćwiczyć w samotności. Na szczęście możemy się spotkać ze specjalnymi propozycjami dla mam z dziećmi.

Coraz częściej

Jeżeli przyjrzymy się ofercie na ćwiczenia w naszej okolicy, to zauważymy, że coraz częściej pojawiają się różne propozycje, które dedykowane są mamom z dziećmi. To oznacza, że mama może przyjść ćwiczyć, a jednocześnie dziecko będzie się znajdowało razem z nią na sali i cały czas będzie ona mogła kontrolować to co się z nim dzieje.

Takie zajęcia dla mam są proponowane w różnej formie. Jeśli dzieci są małe i mają kilka miesięcy, to mogą ćwiczyć razem z mamą, która je podnosi i używa troszkę w formie obciążenia, jednak wszystko odbywa się w sposób bezpieczny, kontrolowany, a dla dziecka jest świetną zabawą. Jeśli dzieci są już starsze, może być tak, że w czasie kiedy mama ćwiczy zajmuje się nim specjalnie wyszkolona animatorka, która zapewnia mu atrakcje. Możliwości jest naprawdę sporo, więc warto się przyjrzeć, z czego możemy tutaj skorzystać.

Na świeżym powietrzu

Ćwiczenia dla mam z dzieckiem to nie tylko ćwiczenia na sali, podczas których wykonuje się fitness czy zumbę. To także ćwiczenia na świeżym powietrzu, które wykonywane są podczas spaceru. To oznacza, że idziemy z wózkiem szybkim tempem, a co jakiś czas przystajemy, aby zrobić przysiady czy wymachy nóg. W wielu ćwiczeniach wózek może się okazać pomocny do przytrzymania się, czy obciążenia rąk podczas wykonywania ruchów, a dziecko podczas takich ćwiczeń nie dość, że przebywa na świeżym powietrzu, to także może się świetnie bawić, bo wózek będzie się poruszał w różnym tempie, a przyciągając go do siebie, mama może dawać dziecku buziaka.

Nawet jeśli jesteśmy mamą z małym dzieckiem i nie mamy możliwości zostawienia tego dziecka pod opieką innej osoby, to i tak możemy znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję ćwiczeń.