Loading...

Land Rover Defender

https://duda-cars.pl/ samochody poleasingowe dacia

Jakie auto jest najlepsze na świecie? Bugatti Veyron czy może Ferrari Aventador? Taki wybór ma sens wtedy, gdy myślimy o samochodach przygotowanych do jazdy na ładnie przygotowanej, idealnie równej i przewidywalnej nawierzchni. Wystarczy, że zamienimy asfalt na drogę polną, a naszego Veyrona z błota będzie musiał wyciągać traktorem rolnik z najbliższej wsi.

Dlatego fani jazdy off road nawet nie spoglądają na niskie, połyskujące wyścigówki za kilka milionów złotych. Za to prawdziwą gratką dla osób zakochanych w jeździe terenowej jest Land Rover Defender.

Land Rover to bardzo charakterystyczne auto, które zresztą możemy zobaczyć już na starych filmach i zdjęciach. Pierwszy model święcił sukcesy już w latach pięćdziesiątych.

Sam Defender jest natomiast produkowany od roku 1983 i zdecydowanie wyróżnia się wśród aktualnych zdobyczy światowej motoryzacji już na pierwszy rzut oka. Powodem jest jego niezwykły design, a właściwie, w pewnym sensie, brak designu.

Każdy fragment Land Rover Defendera jest wymyślony tak, by auto sprawdziło się w trudnych warunkach. Ten kanciasty samochód z pewnością nie jest dobrym wyborem dla estetów.

Za to idealnie spełni oczekiwania tych, którzy na widok asfaltu zawracają, bo wolą pokonywać trasę pełną błota, kamieni i głębokich dziur. Land Rover Defender słynie z tego, że sprawdza się nawet w bardzo ekstremalnych warunkach.

Nic dziwnego, auto jest w dużej mierze inspirowane samochodami używanymi przez amerykańskie wojsko. Jest jednak od nich lżejszy, dzięki czemu dobrze nadaje się na terenowe wyprawy. Sprawdź samochody używane Łańcut.