Loading...

Sprawna instalacja wydechowa zimą

holowanie auta koszalin https://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/daewoo/tico,2,13796

Zima, zwłaszcza kiedy dominują silne mrozy i są spore opady śniegu nie jest łatwa dla użytkowników samochodów. Dla aut także jest to ciężki czas.

Warto zatem zadbać nie tylko o zewnętrzną część samochodu ale także o to co wewnątrz. Stan techniczny układu wydechowego zimą wymaga sprawdzenia.

Kiedy występują opady śniegu jednym z zagrożeń jest zatrucie tlenkiem węgla. Wyjątkowo niebezpieczne są sytuacje, kiedy auto ma posłużyć jako miejsce do ogrzania się.

W takich przypadkach dochodziło niestety wielokrotnie do wypadków zakończonych śmiercią osób znajdujących się wewnątrz auta. Rura wydechowa, która jest zapchana śniegiem kiedy silnik pracuje wytwarza zabójczy tlenek węgla, który jest gazem niewidzialnym i bezwonnym.

Co ważne zagrożenie dotyczy nie tylko starszych modeli samochodów i pojazdów z już uszkodzonym układem wydechowym, ale także aut nowszych i w dobrym stanie technicznym. Jak radzą eksperci w takich przypadkach należy koniecznie sprawdzić najpierw, czy rura wydechowa nie jest zatkana śniegiem.