Loading...

Zmień opony na zimowe

www.galeriaprzydasie.org Duda-Cars preparaty do kokpitu

Opony zimowe mają zupełnie inną przyczepność aniżeli opony w wersji letniej. Zmiana ogumienia samochodu przed zimą jest zatem podstawą i istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze zarówno samego kierowcy jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bieżniki opon zimowych są bardziej jakby ponacinane aniżeli bieżniki opon letnich. Zwiększenie ilości nacięć sprawia, że opona ma większą elastyczność .

Jest także bardziej podatna na ugięcia, co w niskich temperaturach zapewnia jej odpowiednie osiągi. Nacięcia na bieżnikach są też szersze niż w przypadku letniego ogumienia.

Utworzone szerokie rowki charakteryzują się większą skłonnością do samooczyszczania bieżnika. Ma to miejsce podczas każdego ruchu.

Uporczywy śnieg, który przylega do szerokiego rowka bieżnika, odczepia się od niego, i oczyszcza bieżnik. Skład gumy opon zimowych różni się w znacznym stopniu od letnich.

Opony zimowe mają wysoką zawartość krzemionki i dzięki temu zachowują elastyczność. Nie twardnieją w warunkach ujemnych temperatur czy wilgoci.