Loading...

Zawrotna kariera zumby

https://www.projekt-sukces.pl/cwiczenia-interwalowe-co-to-na-czym-polegaja-jakie-przynosza-efekty/

To, co nowe wywołuje spore zainteresowanie – to zupełnie naturalne i nie powinno dla nikogo stanowić zaskoczenia. Zumba jest obecna na świecie już od kilkunastu lat, ale w Polsce zyskała spore grono sympatyków raczej niedawno. Nie jest to nadal tak popularny taniec jak na Zachodzie, ale i tak sale treningowe potrafią zapełniać się po brzegi. Spory odsetek fanów zumby chodzi na nią nie tylko dla aktywności fizycznej, ale także dla zrzucenia zbędnych kilogramów.

Zumba jest bowiem znakomitym patentem na odchudzanie, z którego korzystają przede wszystkim kobiety, ale nie tylko. Oprócz walorów rekreacyjnych i zdrowotnych pełna dynamizmu zumba sprzyja też rozładowaniu stresu i pozbyciu się negatywnych emocji, których przecież w życiu nam nie brakuje. Dlaczego zatem po całym dniu pracy nie wyszaleć się na sali? Zumba łączy w sobie wpływy wielu szkół tanecznych. Jej trzon stanowią klimaty latynoamerykańskie i taka też muzyka króluje podczas zajęć.

Czujne oko doszuka się elementów tradycyjnego aerobiku, a także rumby, salsy, samby, reggae, twista czy bellydance (tańca brzucha). Są również pierwiastki typowo sportowe, które podnoszą walory treningowe i prozdrowotne. Mamy tam ćwiczenia oporowe, kardio czy też trening interwałowy. Uniwersalność oraz wszechstronność są wielkimi walorami zumby, które miały duży wpływ na jej globalny sukces.

Cały sekret zumby tkwi w tym, że obok dobrej zabawy przemyca ona bardzo konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie pośladków, ud, bioder i brzucha. Zumba bardzo skutecznie modeluje ciało, a przy tym ma w sobie sporo ze spotkania towarzyskiego, a nie jedynie kolejnego treningu.