Loading...

Volkswagen Golf GTI

www.kdk.info.pl Gezet.pl

Jedni uważają, że Niemcy słyną z dokładności i wysokiej jakości produktów. Inni uważają, że to tylko stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Volkswagen Golf GTI jest zdecydowanie mocnym argumentem po stronie tych pierwszych. To z całą pewnością jedno z najlepszych aut jakie kiedykolwiek pojawiło się na motoryzacyjnym rynku. Niezależnie od tego czy mówimy o podróżowaniu po mieście czy nawet o torach wyścigowych.

Często podkreślaną zaletą Volkswagenów w ogóle jest ich doskonałe wykonanie. Kupujący nie musi się martwić o niedociągnięcia czy możliwe „rozklekotanie” auta po kilku latach użytkowania. Golf GTI dodaje do tego coś, co przyciągnie głównie męską część kupujących. Mowa o sportowym zacięciu. Golf GTI doskonale nadaje się do sportowej jazdy, a dowody można znaleźć na torach wyścigowych, choćby w Poznaniu.

Golf GTI może pochwalić się całkiem dużą mocą 210 KM. Niezłe jest tu również przyspieszenie, które wynosi 6,9 s. do 100 km/h. I to wszystko w wersji, która na co dzień ma służyć do wykonywania standardowych obowiązków. Golf GTI właściwie prosto z wypadku na zakupy, może wjechać na trasę wyścigową i poradzić sobie bardzo dobrze.

A skoro już tworzymy takie fantastyczne scenariusze, to warto dodać, że Golf pod jednym względem pasuje nawet do 24-godzinnych wyścigów Le Mans. Mowa o bardzo wygodnych fotelach i komfortowej pozycji za kierownicą. Całodobowe zmagania w Golfie GTI byłyby przyjemnością. Minusem dla wielu konsumentów będzie jedynie cena auta, która w przypadku nowych modeli rozpoczyna się od niecałych 100 tys. złotych.