Loading...

Teatr – rewolucja czy ewolucja?

www.zhr-kiekrz.pl Zobacz płyn ergolid do układów chłodniczych

Wiadomo jest, ze teatr to najstarsza z ludzkich rozrywek. Powstała już starożytności i był wówczas niezwykle popularna. Jej popularność nie zmalała ani w średniowieczu, ani w renesansie, a także później. Jednakże sam teatr bardzo się zmienił na przestrzeni tych wszystkich stuleci.

Zmieniło się wszystko, od samego budynku począwszy – teatry zadaszone zastąpiły starożytne amfiteatry, grę aktorską – wystarczy sobie przypomnieć słynną metodę Stanisławskiego, aż po repertuar – Szekspira zastąpiono współczesnymi autorami. A przecież to tylko p[pierwsze z brzegu, niemalże oczywiste przykłady. Zmian w teatrze było wiele. Powstawały nowe style, pojawiały się nowe rozwiązania.

Teatr zmieniał się wielokrotnie od czasów swoich narodzin. Ciężko jednak powiedzieć, czy mamy tutaj do czynienia z rewolucją, a wręcz z kilkoma rewolucjami, czy raczej jest to powolna, ewolucyjna zmiana, a nawet znów kilka lub kilkadziesiąt takich zmian. Jedno jest pewne. Teatr nadal ma znaczenie i wiele do zaoferowania, więc warto odwiedzać go od czasu do czasu.