Loading...

Porsche Boxter

Gezet.pl okręgowa stacja kontroli pojazdów

Wiele osób wskazuje Boxtera jako następcę legendarnego 911. Inni uważają, że Porsche Boxter to model przeznaczony głównie dla kobiet, co oczywiście może zniechęcić do zakupu panów chcących podkreślić autem własną męskość. Niezależnie jednak od problemów genderowych, Boxter jest po prostu doskonałym samochodem, z pewnością jednym z najlepszych na świecie. Zachwycają się nim recenzenci w Europie, Azji i za Oceanem.

Porsche tym modelem po raz kolejny pokazuje, że wie jak robić naprawdę dobre auta. Co jednak oznacza „dobre” w tym wypadku? Wbrew pozorom nie chodzi tu o najwyższe osiągi. Te oczywiście są w przypadku Boxtera doskonałe. Auto może poszczycić się mocą na poziomie 255 KM.

Prędkość maksymalna samochodu to 261 km/h, a setkę osiągniemy po wciśnięciu gazu do dechy i odczekaniu 5,6 sekundy. To jednak nie największe zalety Boxtera. Wśród największych plusów trzeba wymienić przede wszystkim przyjemność z jazdy. Boxtera prowadzi się idealnie.

Nie ma drugiego takiego auta, które dawałoby tak wiele przyjemności za kierownicą. Mocny silnik, wygodne wnętrze, sprawny układ kierowniczy, doskonała przyczepność… atuty jazdy tym modelem Porsche można by wymieniać jeszcze bardzo długo. Na końcu listy należałoby także dodać niekwestionowaną zaletę dla osób uwielbiających być w centrum uwagi – Boxter przyciąga wzrok niczym magnes. Nie mogło być inaczej, skoro łączy stylistykę Carrery, Caymana i 911.

Perfekcyjna – jak zawsze w przypadku Porsche – jest również jakość wykonania samochodu.