Loading...

Ochrona karoserii przed zimą

Mobilny Serwis TIR Szczytno Kup u nas najlepsze oleje silnikowe a będziesz zadowolony

Dzięki sumiennej konserwacji karoserii przed sezonem zimowym, wilgoć, ujemne temperatury czy sól nie będą stanowiły najmniejszego zagrożenia dla naszego samochodu. Można to zrobić samemu, ale najlepiej udać się do miejsca, w którym tego rodzaju usługi wykonują profesjonaliści.

Zabiegi głównie dotyczą pielęgnacji powłoki lakierniczej, felg, szyb, lamp, tapicerki skórzanej i materiałowej a także plastików. NA początek samochód należy dokładnie umyć z wszelkich zabrudzeń, resztek organicznych, czy resztek metali z powierzchni pojazdu i jego elementów.

Następnym etapem jest przygotowanie powłoki lakieru pod dalsze zabiegi z woskiem. Warto także pamiętać o szybach, które dobrze odtłuszczone można zabezpieczyć specjalnymi preparatami tworzącymi powłokę ochronną.

Ostatnią fazą zabiegów i zarazem najważniejszą częścią pracy z zewnątrz pojazdu jest pokrycie całości powłoki lakierniczej i lamp ekstremalnie trwałym woskiem, odpornym i ochronnym. Tak zabezpieczone auto jest gotowe na przybycie nawet bardzo srogiej zimy.