Loading...

Ochrona karoserii przed zimą

www.semsacja.pl https://cermotor.com.pl/poradniki/pompy-paliwa/

Dzięki sumiennej konserwacji karoserii przed sezonem zimowym, wilgoć, ujemne temperatury czy sól nie będą stanowiły najmniejszego zagrożenia dla naszego samochodu. Można to zrobić samemu, ale najlepiej udać się do miejsca, w którym tego rodzaju usługi wykonują profesjonaliści.

Zabiegi głównie dotyczą pielęgnacji powłoki lakierniczej, felg, szyb, lamp, tapicerki skórzanej i materiałowej a także plastików. NA początek samochód należy dokładnie umyć z wszelkich zabrudzeń, resztek organicznych, czy resztek metali z powierzchni pojazdu i jego elementów.

Następnym etapem jest przygotowanie powłoki lakieru pod dalsze zabiegi z woskiem. Warto także pamiętać o szybach, które dobrze odtłuszczone można zabezpieczyć specjalnymi preparatami tworzącymi powłokę ochronną.

Ostatnią fazą zabiegów i zarazem najważniejszą częścią pracy z zewnątrz pojazdu jest pokrycie całości powłoki lakierniczej i lamp ekstremalnie trwałym woskiem, odpornym i ochronnym. Tak zabezpieczone auto jest gotowe na przybycie nawet bardzo srogiej zimy.