Loading...

Muzeum BMW

www.lococatering.pl hyundai santa fe

Otwarte jesienią 2007 roku, muzeum BMW, co roku odwiedza ponad milion turystów. Podobnie jak główna siedziba firmy, ulokowane jest w Monachium, przy Olimpiapark.

Placówka czynna jest przez sześć dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli, od godziny dziesiątej do osiemnastej. Muzeum zostało tak zaprojektowane, aby zwiedzający mogli już od pierwszych sal śledzić rozwój pojazdów produkowanych przez firmę BMW.

Oprócz znanych wszystkim klasycznych modeli samochodów, goście mogą obejrzeć zabytkowe motocykle z biało-niebieską tarczą, między innymi legendarny R32 z 1923 roku oraz niewielki model 3/15 PS DA 2. W Sali limuzyn można prześledzić historię kształtowania się elegancji i szyku, które sprawiły, że wiele pojazdów docenia się również i dzisiaj.

Jednak do dyspozycji gości oddano nie tylko liczne pojazdy, lecz również szereg materiałów edukacyjnych prezentujących ewolucję poszczególnych modeli samochodów, a nawet silników. Dlatego wybierając się na wycieczkę do stolicy Bawarii, należy obowiązkowo odwiedzić muzeum firmy BMW.