Loading...

Jak dbać o sprzęt komputerowy?

https://cyfryzacjafirm.pl/ system scm w logistyce

Sprzęt komputerowy, taki jak laptopy, komputery osobiste czy tablety to inwestycja, która ułatwi nam pracę, jak i zapewni rozrywkę. Ponadto nie są to urządzenia tanie, dlatego warto o nie dbać, aby służyły nam jak najdłużej w wysokiej wydajności.

Po pierwsze, dbanie od wewnątrz. Przeglądanie stron internetowych, korzystanie z portali czy oglądanie filmów może owocować w pobieranie na nasz komputer plików, które mogą zaszkodzić.

Aby uniknąć niechcianych wirusów warto zainstalować na nasz komputer specjalnych program antywirusowy, które cyklicznie będzie skanować nasz komputer w celu znalezienia złej aplikacji. Ponadto taki program będzie nas ostrzegał w przypadku zagrożenia.

W sieci jest również wiele programów, często są one darmowe, które pomagają oczyścić nasz komputer z plików, które są niepotrzebne. Po drugie, dbanie od zewnątrz.

Choć to komfortowe, starajmy się nie jeść ani nie pić w pobliżu naszego komputera, aby przez przypadek go nie zalać i tym samym uszkodzić. Raz w tygodniu należy myć nasz komputer, najlepiej specjalnymi środkami i ścierkami, które są dostępne w sklepach komputerowych.

Posted in: IT