Loading...

Dacia Duster 2010

Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie używana toyota

Dacia Duster to auto osobowe, które jednak dobrze radzi sobie z dala od asfaltu. Jego nadwozie można określić jako kompaktowy SUV.

Dacia Duster zbiera pozytywne opinie na całym świecie, choć producent przeznaczył ją głównie do sprzedaży na rynek Europy Wschodniej i Środkowowschodniej. Co ciekawe, Duster w niektórych krajach jest sprzedawany nie jako Dacia, ale w barwach Renault.

Zresztą nie jest to przypadek. Ten ostatni producent ściśle współpracował z Dacią w tworzeniu modelu Duster.

Niewątpliwą zaletą auta jest jego niewysoka cena. Auto rumuńskiego producenta stworzono w bardzo rozsądny sposób – wykorzystując sprawdzone wcześniej podzespoły marek takich, jak Renault czy Nissan.

Premiera tego modelu miała miejsce w roku 2010 i wówczas nie było jasne, czy nietypowe podejście producenta do tworzenia taniego i funkcjonalnego auta sprawdzi się. Dziś można powiedzieć, że eksperyment udał się w stu procentach.

Dacia podbiła serca konsumentów nawet na rynku Europy Zachodniej, gdzie pierwotnie nie liczono na dobre wyniki sprzedaży. Auto przypadnie do gustu zarówno osobom podróżującym głównie w mieście, jak i tym, którzy uwielbiają czasem zjechać z drogi czy pobrudzić auto na trasie off-roadowej.

Odpowiednio wysokie zawieszenie i szereg osłon umożliwiają terenowe szaleństwo. Duster został wyposażony w 6-cio biegową skrzynię, która pozwala na osobne kontrolowanie przedniej i tylnej osi – co oczywiście jest również rozwiązaniem typowym dla aut terenowych i często ułatwia przebrniecie przez trudny odcinek trasy.