Loading...

Co z kulturą?

zapaski kelnerskie warszawa cieniowanie lakieru samochodowego

Wielu z nas narzeka na to, że kultura upada, że nie ma na nią dużych nakładów, że nasze społeczeństwo jest pod tym względem coraz mniej wyedukowane. Ludzie spędzają czas w galeriach handlowych, zamiast w muzeach, w których można obcować ze sztuką i wybierają oglądanie seriali na komputerze zamiast kina, nie mówiąc już o teatrze.

No właśnie co z teatrem? Czy jest on nam tak naprawdę jeszcze do czegoś potrzebny? Czy nadal potrzebujemy gmachów teatralnych, aktorów, reżyserów i dotacji na tę dziedzinę sztuki? Jest, paradoksalnie, w naszym kraju niezwykle dużo entuzjastów Melpomeny i dla nich całkowity upadek teatru byłby prawdziwym dramatem. To sztuka, która owszem wymaga więcej skupienia, intelektualnego wysiłku i zaangażowania, jednakże warto dać się jej porwać.

Okazuje się bowiem, że teatr niesie niesamowity ładunek emocji. Jest czymś, co sprawia, że nasze życie może być bogatsze i ciekawsze.

Warto od czasu do czasu pójść do teatru i nie tylko dobrze się bawić, ale i podnieść statystyki kulturalne w naszym kraju.