Loading...

Telefon zastępuje nam inne urządzenia

Jeszcze nie tak dawno temu, kiedy jechaliśmy na wycieczkę zabieraliśmy ze sobą telefon komórkowy, aby mieć możliwość kontaktowania się z innymi osobami. Do tego aparat fotograficzny, bo chcieliśmy mieć pewność, że przywieziemy z takiego miejsca wspaniałe pamiątki, niejednokrotnie też kamerę, żebyśmy mogli nagrać co lepsze momenty. Jeśli jeszcze na taką wyprawę wyruszaliśmy samochodem, to zabieraliśmy ze sobą również nawigację, której zadaniem było doprowadzić nas bezpiecznie do celu, chociaż w większości wypadków mogliśmy tutaj liczyć tylko na informacje, gdzie znajdują się stacjonarne fotoradary i które miejsca najczęściej są wybierane do sporadycznych pomiarów prędkości.

Dzisiaj tych sprzętów zabieramy znacznie mniej, co jest spowodowane przede wszystkim tym, że one wszystkie, mieszczą się w niewielkim telefonie komórkowym.

To znaczny plus

Prawda jest taka, że telefon komórkowy praktycznie zawsze mamy przy sobie. Fakt, że obecnie posiadają one bardzo dobrej jakości aparaty fotograficzne, sprawia że naprawdę chętnie wykorzystujemy je do robienia zdjęć.

Nie dość, że możemy zdjęcie zrobić zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba – co wcześniej nie było możliwe, jeśli nie mieliśmy przy sobie aparatu, to jeszcze jakość zdjęć jest naprawdę dobra i spokojnie można je później wywołać, aby włożyć je w ramkę. Dodatkowo nie tylko zdjęcia możemy robić wysokiej jakości, ale również niejednokrotnie kamery zamontowane w telefonach komórkowych oferują nam spore możliwości. To podobnie jak w przypadku aparatów sprawia, że wolimy korzystać z telefonu komórkowego, który cały czas mamy przy sobie, niż dodatkowo zabierać ze sobą kamerę.

No i nie zapominajmy, że w telefonie możemy mieć specjalne aplikacje, które będą nawigacjami. Możemy je włączyć zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, nie tylko wtedy gdy jedziemy samochodem, ale również wtedy, gdy spacerkiem chcemy dotrzeć do wyznaczonego celu. A co więcej, taka nawigacja poinformuje nas nie tylko o stacjonarnych fotoradarach, ale również o tym, czy obecnie w naszym pobliżu znajduje się nieoznakowany radiowóz, czy gdzieś stoją policjanci z suszarką, a może gdzieś jest korek i lepiej zrobimy, jeśli pojedziemy inną trasą? Telefon komórkowy daje nam obecnie takie możliwości, że jest w stanie zastąpić kilka różnych urządzeń.

Nie tylko elektronika

Ale telefon może nam zastąpić nie tylko elektronikę, ale nawet nasz portfel. Idziemy na imprezę, nie bardzo chcemy ze sobą zabierać portfel, ale za to zabieramy telefon, żeby być w ciągłym kontakcie ze znajomymi? Jeśli tak, możemy skorzystać ze specjalnych aplikacji, które pozwolą nam na wykonywanie płatności telefonem. To oznacza, że zamiast zabierać ze sobą telefon i portfel, a potem martwić się, gdzie je schować – możemy ze sobą zabrać tylko telefon.

Telefon komórkowy obecnie oferuje nam tak wiele funkcji, że wiele osób nie wyobraża już sobie korzystania z innych urządzeń. To w telefonie mamy: budzik, aparat fotograficzny, kamerę, nawigację, portfel czy organizer biznesowy.