Loading...

Tablety

Tablet to urządzenie, które plasuje się gdzieś pomiędzy najnowszymi smartfonami a laptopami. Jest to sprzęt, który umożliwia przede wszystkim korzystanie z aplikacji mobilnych, odtwarzanie plików tekstowych oraz ich tworzenie, odtwarzanie filmów czy muzyki.

W przeciwieństwie do laptopów, tablety są zdecydowanie mniejsze, ich ekran jest dotykowy, a klawiatura, którą możemy obsługiwać, tylko wirtualna, wyświetlana na ekranie urządzenia. Niektóre tablety posiadają karty, które umożliwiają bezprzewodową łączność, co oznacza, że mają takie same funkcję jak smartfony.

Oprócz tego, tablety mają najczęściej bardziej wytrzymałą baterię niż tradycyjne laptopy, co sprawia, że są jeszcze lepszymi urządzeniami mobilnymi, ponieważ nie wymagają tak częstego ładowania. Dzięki tabletowi możemy również wykonać zdjęcie, nagrać film, połączyć się z Internetem i przeglądać strony WWW.

Tablet jest doskonałą alternatywą dla osób, które cenią sobie małe urządzenia z długo wytrzymującą baterią, a ich korzystanie z tego typu urządzeń jest podstawowe.

Posted in: IT