Loading...

Smartfon – co to takiego?

Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie kilka lat temu, smartfony kojarzyły się jedynie z iPhone’ami. Duże telefony komórkowe z dotykowymi ekranami, dość kosztowne jak na polskie realia.

Jednak rynek telekomunikacyjny nie pozostaje obojętny na takie nowości. Dziś już niemal wszystkie firmy mają w swojej ofercie smartfony.

Warto, więc, zadać sobie pytanie o to czym jest w zasadzie takie urządzenie? Smartfon to między innymi oczywiście telefon komórkowy spełniające wszystkie podstawowe funkcje komunikacyjne. Poza tym smartfon, wykorzystywany w pełni swych możliwości, stanowi coś w rodzaju osobistego asystenta i kieszonkowego komputera.

Głównym jego zadaniem, oprócz komunikacji, jest łączenie z internetem, przez co użytkownik posiada nieograniczony oraz permanentny dostęp do zasobów skrzynki mailowej, witryn informacyjnych, portali społecznościowych itd. Umożliwia też korzystanie z szeregu bardzo przydatnych i ułatwiających codzienne życie aplikacji, jak kupowanie biletów komunikacji miejskiej, dostęp do darmowych komunikatorów, informowanie o korkach miejskich itd.

Smartfon to także urządzenie multimedialne. Pozwala słuchać muzyki w dobrej jakości, oglądać filmy zarówno z dysku, jak i przez lifestream czy słuchać radia.

Jednym słowem smartfon to zarówno sprzęt ułatwiający życie, jak i przydatna rozrywka.